24-04-2020 19:00


Rezerwacja biletów w kasie KTT: tel. (41) 361 27 46.


24 kwietnia 2020 r. o godz. 19:00 na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca wystąpi Polski Teatr Tańca w Poznaniu ze spektaklem „Fabula Rasa” w choreografii Macieja Kuźmińskiego.

Ten spektakl nie jest do oglądania. Ten spektakl jest do odkrycia. Co jest w nim do odkrycia? Między innymi to, że każdy spektakl jest zawsze tylko spektaklem. Spektaklem-opisem – czegoś co jest. Spektaklem, w którym wszystkie gesty są tylko gestami. I nigdy nie są tym, co – z mniejszym lub większym popisem – usiłują pokazać.Ten spektakl jest opisem świata-który-powstał, czyli świata-który-nie-powstał,
bo powstanie świata jest wiecznym powstawaniem świata. Ja staję się w zetknięciu z Ty; stając się Ja, mówię Ty. Każde prawdziwe życie jest spotkaniem. Ten spektakl jest spotkaniem.

Od pierwszej sekundy spektaklu wyruszamy w niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej. Punktem zwrotnym jest moment przejścia granicy dwóch światów – doczesności i wieczności. Maciej Kuźmiński – twórca wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą – odkrywa fascynujące cechy indywidualności scenicznych i artyzmu formalnego tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Portretując kondycję jednostki i współczesnego społeczeństwa, sięga po pozornie odległe inspiracje – szkic literacki jednego z polskich „twórców przeklętych” Edwarda Stachury oraz nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanisława Moniuszki.

 

Fabula Rasa

Polski Teatr Tańca | Maciej Kuźmiński

choreografia, koncepcja Maciej Kuźmiński

obsada Amy Basley, Evelyn Blue, Kacper Bożek, Julia Hałka, Agnieszka Jachym, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Paweł Malicki, Daniel Michna, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Emily Wong-Adryańczyk

muzyka Zbigniew Kozub, Stanisław Moniuszko

scenografia, kostiumy Ilona Binarsch

dramaturgia Paul Bargetto

reżyseria świateł Paweł Murlik

asystent choreografa Monika Witkowska

asystent spektaklu Katarzyna Rzetelska

data premiery 20 listopada 2019, CK Zamek w Poznaniu

czas trwania 70 min

 

Spektakl prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca 2020, której organizatorem jest Instytut Muzyki i Tańca.

 

Zapraszamy do rezerwacji i zakupu biletów!


Galeria

Kielecki Teatr TańcaPlac Moniuszki 2B25-334 Kielce
Tel: 41 36 76 712Fax: 41 36 76 911Szkoła Tańca: Tel: 41 34 46 171
sekretariat@ktt.plwww.ktt.pl

Kielecki Teatr Tańca © 2021. All rights reserved.